Tüy

Balık Yağı

Ekleyen: admin Ekleme Tarihi: . Eklenen Kategori(ler)B Harfi İle Başlayan Bitkiler

Tanım

Balık yağı; artrit, yüksek kolesterol ve kalp hastalıklarına iyi gelir. Derin deniz balıklarında diğerlerine oranla daha çok bulunur. Suşi gibi balığın çiğ tüketilmesi, balıktaki yağ asidi kaybını en aza indirger. Balık yağının faydaları içerdiği Omega 3 yağ asitlerinden gelmektedir. Omega 3 bedenimiz tarafından bütün hücrelerin temel yapı taşı olarak kullanılan temek yağ asididir.

Kullanım Yeri

- Genellikle kalp ve dolaşım sistemiyle ilgili olarak önerilir.
- Ağız yoluyla alındığında balık yağı  hiperlipidemi, hipertrigliseridemi, koroner kalp hastalığına iyi gelir.
- Hipertansiyon hastalığında kullanılır.
- İnme, bipolar bozukluk, depresyon, psikoz, Romatoid artrit (RA), osteoporoz, sedef hastalığı, atopik dermatit, ülseratif kolit, Crohn hastalığı, Behçet sendromu, ve Raynaud sendromunda kullanılmaktadır.
- Ayrıca balık yağı ağız yoluyla kuru göz sendromu, kilo kaybı, astım, kanser, dismenore, akciğer hastalıkları, alerjik rinit, kronik yorgunluk sendromu (CFS), albüminüri diyabetik nefropati, anjiyoplasti sonrası restenoz, glokom, düşük, preeklampsi, erken doğum, bebek gelişimi ve intrauterin gelişme geriliğinde kullanılır.
- Balık yağı  Sistemik lupus eritematozusda (SLE), kistik fibrozis, Alzheimer hastalığı ve diğer bunamalarda, diş eti iltihabında, Lyme hastalığında, siroz ile ilişkili böbrek yetmezliğinde, tip 2 diyabette ve dengeli topallamada da kullanılmaktadır.
- Balık yağı aynı zamanda  dikkat eksikliği – hiperaktivite bozukluğu (DEHB), disleksi ve disprakside de kullanılmaktadır.
- Balık yağının diğer kullanımları arasında egzersiz sonrası kaslarda ağrı önlenmesi, hemodiyaliz greft yerleştirildikten sonra trombozun önlenmesi, IgA nefropatisi ile ilişkili böbrek yetmezliği, yüksek tansiyon ve kalp nakliyle ilişkili böbrek yetmezliği de vardır.
- Damar yoluyla kullanımda balık yağı kronik plak psoriaziste ve gelişmiş  guttate psoriaziste kullanılmaktadır.
- Kadınlar balık yağını ağrılı adet dönemlerini engellemek, göğüs ağrılarını dindirmek ve düşük, yüksek tansiyon, erken doğum gibi hamilelikte görülebilecek sorunlara karşı tercih etmektedir.

Yetiştiği Bölge

Derin Deniz Balıkları Genellikle derin deniz balıklarında daha çok görülür.

Kullanım Şekli

Bu bitkinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için Giriş Yapın veya Kayıt Olun...

Etiketler:, , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Yorum yazabilmek için girişyapmalısın